עיצוב גרפי – תוכנות גרפיקה חינם לשימוש מסחרי

אם אתם עובדים בתחום העיצוב והגרפיקה הממוחשבת, אתם בוודאי מודעים לעובדה שעליכם להחזיק ברישיונות לכל מיני תוכנות גרפיקה איתן אתם עובדים. אם מדובר על עסק גדול ומצליח או עסק שמתעסק בעיצוב גרפי כל היום כמו לעצב תעודות הוקרה, ההוצאות על התוכנות אינן בגדר מכשול אבל מה קורה כאשר מדובר על סטודנטים שלומדים לימודי גרפיקה או על גרפיקאים שבתחילת דרכם? ההוצאה על התוכנות עשויה להיות כבדה עבורם. לשם כך, יש למצוא תוכנות גרפיות חלופיות שיכולות גם כן לעשות את העבודה ממש כמו התוכנות המוכרות והפופולאריות עליהן נדרש לשלם סכומי כסף גם בהתחלה על מנת לקנות אותן וגם בהמשך מדי שנה – על מנת להמשיך לעבוד בתוכנה, יש לחדש את הרישיון השנתי.

תוכנות מדיה חינמיות

 

תחליפים לפוטושופ ולתוכנות גרפיות נוספות – יש דבר כזה?

פוטושופ היא אחת התוכנות הפופולאריות והמצליחות של חברת "אדובי", המייצרת מגוון גדול של תוכנות מחשב בתחומים שונים. אין צורך להינעל ולהתקבע רק על שימוש בה. אפשר בהחלט להיעזר בתוכנות אחרות, שגם הן מקצועיות מאוד ולא נופלות מהתוכנה המקורית של פוטושופ. בזכות התוכנות הללו הניתנות בחינם, ניתן לעבוד בלי הגבלות ותמיד אפשר להוריד את הגרסה הכי עדכנית שלהן מבלי לשלם בכלל. קחו בחשבון, שעליכם להתרגל לשימוש בתוכנות האלה.

לעיתים יכול להיות שלא יהיה להן ממשק נוח וידידותי כמו שיש לפוטושופ למשל. מה שכן, תזכרו שגם כאשר הכרתם את תוכנות פוטושופ לראשונה, סביר להניח שלקח לכם קצת זמן ללמוד איך לעבוד איתה ולהתמקצוע בה. כל שעליכם לעשות הוא להיות עם ראש פתוח וכך להשקיע בלימוד של התוכנות החדשות. סביר להניח שתמצאו גם המון מדריכים מצולמים ביוטיוב שיסבירו לכם בדיוק כיצד ואיך לעשות את הפעולות השונות בתוכנות. נקודה נוספת שחשוב לשים לב אליה הוא לגבי רישיון התוכנה ושהוא אכן מאפשר שימוש מסחרי בחינם.

ריכזנו עבורכם תוכנות קוד פתוח שיש להן רישיון חופשי כולל רישיון לשימוש מסחרי. עם זאת חשוב מאוד שתבדקו גם באתרים הרשמיים של התוכנות מהם התנאים נכון להיום ובכלל. כי יכול להיות שיצרני התוכנות יחליטו לשנות את התנאים. עליכם להיות מוכנים לכל שינוי.

להלן חלק מתוכנות גרפיקה שהינן חינמיות, מקצועיות ומותרות לשימוש מסחרי:

  • תוכנת עיבוד תמונה – תחליף מצוין לפוטושופ – התוכנה נקראת Gimp
  • תוכנת איור בגרפיקה וקטורית – תחליף מעולה לאילוסטרייטור – התוכנה נקראת Inkscape
  • תוכנת עימוד לספרים וחוברות – תחליף לאינדזיין – התוכנה נקראת Scribus
  • תוכנת אנימציה תלת מימדית – התוכנה נקראת Blender
  • תוכנת אנימציה דו מימדית – תחליף לפלאש – התוכנה נקראת Vectorian Giotto
  • תוכנת שרטוט תלת מימד – תחליף לאוטוקד – התוכנה נקראת FreeCad
  • תוכנת איור חופשי – התוכנה נקראת Mypaint
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!
[leadercf7 campid="3594"]