5 טיפים לעיצוב תעודת הוקרה

תעודות הוקרה הן תעודות שנועדו להביע הערכה של האדם שמגיש את התעודה לאדם שלו מוגשת תעודה זו. לרוב נתקל בתעודות הוקרה במסגרת של בית ספר, עבודה, חברה או עסק. חלוקה של תעודות הוקרה תתבצע בזמן כנס או טקס מיוחד שחלק מהזמן יוקדש לחלוקה של התעודות. לכן, עיצוב והמראה הכללי של התעודה מתבקש להיות איכותי במיוחד. אין כמו תעודת הוקרה כדי להעניק את ההרגשה שאכפת לנו מעובד שלנו בחברה או מאדם שאנו מוקירים לו את ההשקעה שהעניק. עם זאת, חשוב לדעת לעצב כל תעודת הוקרה כראוי ובמאמר הזה נפרוס לפניכם 5 טיפים לעיצוב תעודת הוקרה.

עיצוב חיצוני של התעודה   

כל מתנה שנקבל נבחן אותה לעומק. באם מדובר בתעודת הוקרה הרושם הראשוני של העיצוב שלה הוא זה שיקבע את איכותה. חשוב שתעודת ההוקרה תהיה יפה ומרשימה ביותר, יש לבחור בעבור זה את הדף האיכותי עליה היא תודפס, את המילים והתוכן המדויק, את הפונטים המתאימים והגוונים היפים ועוד.

שימו דגש לתוכן  

סוגי נייר להדפסת הזמנות  למילים יש משמעות רבה ואם תעודה תראה יפה אך התוכן שלה יהיה דל, פספסתם את המטרה. חשוב לכתוב את המילים המדויקות שירגשו את מי שעבורו התעודה מוקדשת, גם אם מדובר רק בסיום לימודים. מילות ההערכה על ההשקעה שלו יכולות לבוא לידי ביטוי בפיוטיות, בדימויים יפים שבהם הוקדשה מחשבה והיא מאפיינת ומייחדת את האדם הספציפי שמקבל את התעודה.

איכות ההדפסה          

ייצור תעודות ההוקרה הינו ייצור חדשני שעושה שימוש בחומרים מקצועיים. ניתן לשלב בין דף שהוא דק לבין מדבקה יפה וקרטון, אפשר להוסיף חומרי גלם מסוג מתכת או קרטון ועוד כיד הדמיון, העיקר שהיא תראה מיוחדת. העלות של התעודות תשתנה ותושפע מהעיצוב ואיכות חומר הגלם. ראו גם מידע על שילוט פנים.

תתייעצו עם מעצבים גרפיים

 לפני כל החלטה לגבי עיצוב תעודות הוקרה רצוי להיפגש עם מעצב גרפי כדי להחליט לגבי העיצוב הסופי. כמו כן, תתייעצו אתו לגבי החומרים שאיתם תרצו לעשות שימוש. חשוב להתאים כל עיצוב גם לתקציב שברשותכם.

בחרו בית דפוס איכותי   

שלב ההדפסה הגיע ואתם רוצים להדפיס את התעודות שלכם, אם עד כה לא התייעצתם עם בית דפוס ועשיתם הכל לבד, כעת כל שנותר הוא להדפיס את התעודות בבית דפוס איכותי ומקצועי שמתדפיס גם שילוט הכוונה ואותיות מוארות. בית דפוס מקצועי יכלול עובדים גרפיים שמכירים את העבודה ויש להם ניסיון בתחום תעודות ההוקרה, הם יוכלו לפני כל הדפסה להביע את דעתם ובמידה ויש צורך לסייע בכל בעיה ומענה מקצועי. צרו קשר עוד היום עם חברת ליגרף

תעודת הוקרה לעובד המצטיין

בהרבה ארגונים וחברות היום, מקיימים בחירות של עובדים מצטיינים. אין משהו שמישהו יכול להיות כל כך גאה בו, כמו בתעודת הוקרה על הצטיינות שהוא קיבל ממקום עבודתו.

כאשר ארגון מחלק תעודות כאלה, הוא בעצם יוצר מוטיבציה אצל כלל העובדים שלו, שמחכים שאולי גם הם יום אחד ייבחרו לעובד המצטיין וגם על הקיר שלהם בבית תיתלה תעודה הוקרה לעובד המצטיין.

אומנם מדובר רק בתעודה ולא בפרס כספי אבל יש הרבה מאוד אנשים שיהיו גאים לקבל תעודה כזו. היא סמל לגאווה ועדות להישג אישי ובארגונים וגופים גדולים, היא משמשת טריגר למוטיבציה ותחרות בקרב עובדים, במיוחד אלה אשר בוחרים כל שנה בעובדים המצטיינים שלהם.

כל אדם אוהב להצטיין

אנשים לא עובדים במסירות כדי לקבל בסופו של דבר תעודת הוקרה לעובד המצטיין, אבל אם מישהו אכן מעריך את העבודה הקשה שלהם ומעניק להם  תעודה כזו, הם יקבלו אותה בשמחה. בדרך כלל פונים לבית דפוס ומזמינים את התעודה. היא תמיד תהיה מעוצבת יפה וברמה גבוהה כיאה לתעודת הוקרה, ותישא את שם המצטיין. יש חברות שבוחרות יותר ממצטיין אחד.

כאשר מדובר בחברות גדולות, יש הבוחרים מצטיין מכל מחלקה. ואז הם צריכים להזמין כמה תעודות הוקרה.

משתדלים בדרך כלל שהעיצוב של התעודות יהיה מאוד מרשים, כדי שבאמת ניתן יהיה למסגר את התעודה היפה הזו ולתלות אותה באמצע הסלון.

תעודת הוקרה מטעם חברה על הצטיינות, היא מעשה נאה מצד חברה שדורשת אבל גם יודעת לתת. בעיני העובדים יש חשיבות רבה לבחירת העובד המצטיין וכל שנה, כל אחד חולם שזה יהיה הוא.

תחרות העובד המצטיין

ידיעות אחרונות היה העיתון שהחל את הנושא של עובד מצטיין והוא עדיין עושה את זה בכל מיני ארגונים וחברות. העיתון גם מקיים אירועים של בחירת העובד המצטיין ומחלק תעודת הוקרה לעובד המצטיין.  בדרך כלל אחרי בחירת המצטיינים, מפרסמים על כך כתבה בעתון ואנשים גאים לראות את תמונתם מתפרסמת כזוכים בתחרות העובד המצטיין.

קיומה של התחרות הזו מדרבן עובדים להצטיין כדי שיבחרו בהם. הבחירה נעשית לפי פרמטרים מסוימים בהם עובדים הצטיינו מעל הממוצע. לא מדובר על אנשים שעשו רק את המוטל עליהם אלא מעל ומעבר. יוזמה, אסרטיביות ויצירתיות הן תכונות שבכל מקום עבודה מברכים על כך. אלה הם גם קריטריונים שבדרך כלל גורמים לאנשים להפוך לעובדים מצטיינים. זה מאתגר, זה חשוב וזה מוקיר עבודתם של מי שמשקיעים יתר מהאחרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!
[leadercf7 campid="3594"]